Moderné duchovno je termín, ktorý sa derie čoraz viac na svetlo nášho sveta. Sú medzi nami ľudia, o ktorých iní hovoria ako o divných, s inými prioritami , ktoré si dovolili zvoliť sami. Majú zodpovedané základné otázky:

  1. Kto som ?
  2. Kde som ?
  3. Prečo som, kde som?
  4. Čo s tým zamýšľam urobiť ?

Dovolili si skúmať samého seba. Nie zo zvedavosti alebo ega. Jednoducho zistili, že niečo v ich živote nie je v poriadku. Nespočíva to v duchovnom či intelektuálnom cvičení. Faktom je, že iba nepatrné percento obyvateľov zeme prežíva skutočnú radosť zo života, mier, hojnosť a lásku. Prirodzené atribúty spokojného človeka. Za celé stáročia sme sa to ale väčšina nenaučili. A to si hovoríme najinteligentnejší tvor na zemi, ktorý dokáže chodiť po mesiaci, ale nedokáže si vytvoriť mier, lásku, hojnosť  a radosť. Ako je možné , že včetci chceme to isté a pokladáme sa za vyvíjajúce bytosti…ako je možné, že sedem miliárd vyvíjajúcich sa bytostí nedokáže dosiahnuť to, čo chce – okrem malého percenta z nás? Aké informácie nám chýbajú. Čo ešte nechápeme? Dokonca aj tých 5% ľudí, čo kontroluje 95% bohatstva na zemi žijú s pocitom nepokoja a nespokojnosti.

Nemáme jasno v tom, prečo sme tu, čo je našim poslaním, a zdá sa, že to, čo sa usilujeme dosiahnuť, teda radosť a šťastie, ktoré je dedičným právom každého človeka, nám uniká, akoby sa dosiahnuť nedalo, akoby bolo mimo nášho dosahu.

  1. Kto som?

Väčšina na túto otázku má sklon definovať samého seba na základe jeho vzdelania, kariéra, rodiny, priateľov, záľub, majetku, úspechov. To si ale mýlia fakt „kto sme“ s „príbehom svojho života“ , a to nie je to isté. Netýka sa to našej duchovnej zložky, ktorá je našou najdôležitejšou stránkou. Nespoliehajte sa teda pri položení tejto otázky na rozum. Nájdite riešenie, ktoré dá zmysel vašej duši. Odpoveď rozhodne o tom, ČO SI VYBERIEM za svoju podstatu, a zároveň dávajme pozor, aby to nebolo to, čo si pod ňou predstavujeme. Pre ČO sa rozhodnem ja, je individulizácia božstva, vlna v Božskom oceáne. Rozhodujem sa byť jeden so všetkým, osobne stotožnený s každým, koho v živote stretnem. Rozhodujem sa nebyť  osamotený. Za najdôležitejšie však považujem vytrvať v správnom nastavení odpovede „kto som“. Často sa titž stáva, že po nejakom čase „spadneme“ do pôvodného režimu. Prečo? Ľuďom sa nechce uvažovať o možnosti , že by sa zriekli toho, čo majú, aby boli tým, čím naozaj sú. Nazdávajú sa totiž, že všetko, čo majú, im bráni byť tým, čím naozaj sú. Ak pochopia, že môžu byť tými, čím naozaj sú, a napriek tomu môžu byť najbohatšími ľuďmi na svete, že môžu mať veľa hmotných statkov, nemusia sa vzdať všetkého, čo majú – to sú tí, ktorí si zachovaú spirituálny postoj k sebe samému.

Zdroj: upravené z knihy „Kde sa stretáva boh a medicína“ od N.D. Walsch

 

Pokračovanie na budúce