Životná energia. Dá sa zmerať? Odpoveď je jednoduchá – áno. Vďaka pánu Bovisovy , ktorý vynašiel prístroj na meranie životnej energie. Bovisov biometer  slúži k radiestetickému určeniu energetickej vibračnej kvality miesta, osoby alebo vecí.

Keďže sa zaoberám nejaký ten čas stavbou pyramíd, zaujímala ma ich životná energia. Jednotkou životnej energie Bovisova jednotka. Tá zodpovedá vlnovej dĺžke 1nm(jeden nanometer).

Iste vás zaujíma ako je to v bežnom prostredí.

Tak sa na to pozrime:

Začneme od tých najmenších čísiel:

1500 jednotiek – tu nie je žiadna životná sila a takúto hodnotu vyžaruje mŕtvy človek

veľmi zaujímavú a nízku hodnotu vykazujú priestory križovatiek, ale aj  – A TO POZOR! – kríže na kostole. Ich hodnota – 2000 BJ

Toľko zbožňovaná destilovaná voda má hodnotu 3000 BJ . To je ozaj málo, ak si zoberieme , že rakovina má vyššiu hodnotu – zvyčajne do 4000 BJ

Ak sa cítite vyčerpaný, unavený alebo ste nemocný, tak vaša životná energia je na úrovni niekde pri čísle 4500 až 5000 BJ. Podobnú hodnotu vykazuje aj energeticky silne znečistený dom

5600   – to je hodnota vody z vodovodného potrubia

6000 -6500 jednotiek je hodnota zdravého človeka  – akási neutrálna zóna.

Ak pôjdete na prechádzku do prírody, lesa, lúky , pramene, tak vedzte, že ste v priestore, kde životná energia je na úrovni 7 až 8000 BJ. To znamená , že ak ste vy samotný so svojou životnou energiou nižšie, váš pobyt v priestoroch s vyššou životnou energiou pôsobí ako nabíjačka.

8000 – 12000 jednotiek. Rozsah , kde sa okrem iného vyskytujú orgonity. Číslo je veľmi závislé na samotnom výrobcovi a jeho vedomom nastavení.

11 000 – zvyčajne silné energetické miesta, liečivé miesta, napríklad chrám v Echnatone.

Čo je zaujímavý poznatok, tak to je hodnota OKOLO starých kostolov, postavených tradičným spôsobom. To znamená orientovaný presne na svetové strany. Tu je životná energia okolo kostola cca 14000 , ale nie vnútri kostola! To mi pripomína fakt, že kresťania stavali tie pôvodné kostoly na silných energetických miestach, ktoré mali vo veľkej úcte pohania. Ktovie prečo práve tam 🙂

14000 jednotiek majú aj určité miesta V budhistických a hinduistických chrámoch.

18000 – katedrála v Chartres vo Francúzsku – ale vonku

Čo ma milo prekvapilo , tak to je hodnota mladého kokosového orecha. Viem, že je to pre človeka nesmierna životodarná tekutina – plná výživa. Hodnota životnej energie mladého kokosového orecha je až 21000!!!

23000 – pravotočivá voda z Fatimy

26000 – pravotočivá voda  LURDY

Veľmi zaujímavá je hodnota muškátového oriešku. Až 34000. Len tu upozorňujem , že väčšie množstvo je jedovaté!

No a poďme k pyramídam!

Tu môže byť rozsah veľmi široký, ktorý je závislý na viacerých faktoroch. Rozhodujúce je, či je zatvorená, alebo uzavretá a samotná konštrukcia, spôsob jej vyhotovenia, aktivácie a použité materiály. Vo všeobecnosti je ale minimálna životná energia pyramídy na úrovni od 10 000. Čo je však zaujímavé, a potvrdzuje to okrem iného aj i meranie v pyramíde v Postoupkách, že táto hodnota stúpa  výškou samotného merania. Pri vrchole dosahovala hodnota až 22000 jednotiek! Ak si uvedomíme, že bežný človek zo „západnej“ spoločnosti je niekde na úrovni  5 000, tak pyramída je pre nás skutočnou nabíjačkou životnej energie! A to je len jedna z jej funkcií.

Ešte k svetoznámym pyramídam:

Menkaurova pyramída – 42000, Cheprenova až 72000

170 000 – kráľovská komora v Cheopsovej pyramíde